Sky Park - Olimp

Sky Park najnowsza sala ze ściankami wspinaczkowymi w Lublinie. Ogólna powierzchnia lokaku to prawie 1000 m2. Strefa ścianki wspinaczkowej z liną ma wysokość około 7 metrów. Ścianka posiada 6 stanowisk do wspinania. Cztery z nich posiadają TruBlue, czyli asekuracje automatyczną, a dwa pozostałe są przygotowane do asekuracji na wędkę, gdzie wspinający jest asekurowany przez drugą osobę. Ściana wyposażona w uchwyty z trasami o różnym stopniu zarówno dla początkujących jak i dla osób zaawansowanych. Każde stanowisko ma możliwość prowadzenia drogi z dolną asekuracją. Powierzchnia ściany ok 77 m2. Strefa ściany bulderowej służy do uprawiania sportu zwanego bulderingiem. Na ścianie są ułożone trasy o różnym stopniu trudności przeznaczone dla amatorów, a także dla osób bardziej zaawansowanych. Wchodzenie odbywa się bez asekuracji liną, asekurację stanowi materac. Ścianka ma wysokość ponad 3 m.

Powierzchnia ściany około 101 m2. Strefa UP&CLIMB przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży. Posiada 11 stanowisk z asekuracją TruBlue. Panele mają atrakcyjny wygląd z ukierunkowaniem na formy zabawowe dla dzieci: wspinaczka na czas z elektorniczymi stoperami, dziury w serze, gąsienica, zacięcie książkowe z literkami, drzewo z lianą, safari, tryby, plaster miodu oraz przeszklona ściana. System TruBlue – to najnowsza generacja urządzeń autosekuracyjnych, która pozwala na samodzielną wspinaczkę bez partnera do asekuracji. Zapewnia bezpieczeństwo oraz łatwość obłsugi. TrueBlue zapewnia taką samą prędkość zjazdu zarówno dzieci (od 10kg wagi) jak i dorosłych (do 120kg). W tej strefie mamy też możliwość nauki złapania równowagi przez wspinanie po słupach oraz Rabbit Jump czyli skok na marchewkę.

Sala posiada strefę kawiarnianą z kawą, herbatą, ciastem oraz miejscem przeznaczonym na zorganizowanie urodzin. Dla osób towarzyszących jest do dyspozycji antresola z której można obserwować swoich znajomych lub dzieci. Do dyspozycji wspinaczy są duże przestronne szatnie wyposażone w toalety i prysznice. Na wyposażeniu jest sprzęt wspinaczkowy, jak uprzężę, kaski, który wypożyczany jest bezpłatnie w ramach zakupu biletu, a nasi instruktorzy pomagają i udzielają porad i podstawowych szkoleń w czasie wspinania. Nasi instruktorzy to zespół wykwalifikowanych ludzi z pasją, którzy swoją energią, doświadczeniem i zamiłowaniem do wspinania będą służyć pomocą.

W przyszłości przymierzamy się do organizacji szkółek wspinaczkowych dla dzieci i początkujących osób dorosłych. Chętnie zapraszamy szkoły do organizowania lekcji wf w naszej sali. Z naszych ścianek mogą korzystac osoby początkujące chcące rozwinąć swoje umiejętności, nabrać odwagi czy przełamać lęk przed wysokością i osoby potrafiące już się wspinać, gdzie mogą rozwijać swoje pasje przez dalsze doskonalenie swoich umiejętności na naszych ściankach.

Gwarantujemy moc wrażeń!